Onur 2 Yaşında

Bu sene doğumgününü yazlıkta kutladığımız için geç bir yazı oldu ama Onur 19 Temmuz 2008′ de 2 yaşını da doldurdu.

Yine çok hızlı geçti zaman. Onur 1 yaş daha büyüdü, geçen 12 ayda müthiş bir gelişim gösterdi: Yürüdü; koştu; zıpladı; tırmandı; amuda kalktı; ayağıyla topa vurmanın bir kaç şeklini, top sektirmeyi ve basket atmayı öğrendi. Tabii bu son 12 ayda epey dillendi de. 🙂 Bunları fotoğraflar ve videolar sayesinde sizlerle de paylaştım.

Onur’ un pes ekinovarus ile doğduğunu bilmeyenler ayaklarının şekline bakınca normal bir çocuk ayağı görüyor. Ancak eğitimli, tecrübeli gözler ufak farkları farkedebilir. Bunun da hiç bir önemi yok. Önemli olan oğlumun fonksiyonel ve ağrısız bir ayağa sahip olması.

Tabii ki hala ortezimizi kullanıyoruz ama sadece geceleri. 🙂 Bu tedavinin 3 – 5 yıl süreceğini daha Onur doğmadan biliyordum zaten. Onur’ un da hayatının bir parçası bu. Ne gerekiyorsa yapacağız ki oğlum bir daha aynı şeyleri yaşamasın.

Bu yıl benim için çok güzel geçti. Onur çok özel bir çocuk, doğduğu günden beri onunla gurur duyuyorum. Üyelerimizden Meral Hanım’ ın dediği gibi bizler aslında çok şanslı aileleriz. Harika çocuklara sahibiz. Bu yıl bunu çok daha iyi anladım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA korumasındadır. Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.