2. El Botlar

Bebeklerimiz çok hızlı büyüyorlar, kullandıkları botlar hatta atelleri bile yepyeni iken değiştirmek zorunda kalıyoruz. Öte yandan bu tedavi de pek ucuz sayılmaz. Bazılarımız gücümüz yettiğinden, bazılarımız da sosyal güvencelerimiz sayesinde bu masrafları karşılayabiliyoruz. Ancak durumları iyi olmadığı için bebeklerinin tedavi ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çeken aileler de var. Yutdışında bazı hayır kurumları, organizasyonlar sayesinde 2. el botlar, ateller de değerlendirilebiliyor. Fakat ülkemizde ne yazık ki böyle bir kurum yok. Bazı doktorlarımız, kendi hastaları arasında bu yardımlaşmayı sağlamaya çalışıyorlarsa da, yeterli değil.

Yazıştığımız arkadaşlarımız da bu konuda hevesliler, ellerindeki botları paylaşmaya hazırlar. Hatta bana ya da başka arkadaşlara yazıp bu botları talep eden aileler de var. Ne yazık ki sayımız az, elimizdeki kaynak yeterli değil.

Yine de bu aileleri bir araya getirme düşüncesiyle bu kategoriyi oluşturdum. Facebook’ taki Pes Ekinovarus-PEV-Clubfoot Ayakkabı Değişim Grubu bu amaçla kurulmuştur. Siz de üye olup elinizdeki fazla botları paylaşabilir ya da ihtiyacınızı temin edebilirsiniz.

Dilerseniz bana İletişim Bölümündeki mesaj sahasından da ulaşabilirsiniz. Yalnız size dönebilmem için mail adresinizi doğru yazdığınıza emin olun lütfen.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA korumasındadır. Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.