Çocuğunuz Ortezi Ayağından Çıkarıyorsa?

Pev Botu, Ortez Giydirme ve Orteze Alıştırma konulu yazılarımda ortez ve nasıl giydirilmesi gerektiği konularında ipuçları vermiştim. Tüm bu ipuçlarını uygulamalarına rağmen, inatçı bebekleri bir şekilde ayağından çıkarıyorsa ebeveynler ne yapmalı?

Bundan bir kaç yıl önce Facebookta bu sorular sorulmuştu. Benim oğlumda olmadığı için çözüm aramam gerekmemişti. Sağ olsun kıymetli bir annemiz hepimiz için cevapladı ve fotoğraf yolladı bizler için. Onun izniyle ben de size  fotoğraflar yardımıyla anlatmaya çalışacağım.

Doğru yapılmış ortezlerin arkasında, topuğun oturup oturmadığını gözlememiz için açılmış bir delik olur. İşte bu delikten yumuşak ve geniş bir kumaş parçasını veya geniş bir kurdeleyi geçirebilirsiniz.

Daha sonra bu ipin içinden bebeğinizin ayağını geçirerek, ayağın düzgünce tabana yerleşmesini sağlayıp, bebeğinizin ayağını acıtmayacak ancak topuğun tam yerleşmesini sağlayacak şekilde ipi/kurdeleyi gerip, ara bara bağlayın.

Bebeğimizin annesi, ipin nasıl durduğunu göstermek için elini kullanmış. Burdan kendisine ipucu ve fotoğraflar için tekrar teşekkür ederim. Bu yöntem ortezi ayağından çıkaran bebekler için oldukça kullanışlı olabilir. Deneyip görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA korumasındadır. Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.